851

«Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам твою історію творить!»…

22 січня – особлива дата в історії України.

У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель.

Того дня в 1918 році незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в цей же день на Софійській площі у Києві, відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.

Головна традиція в День Соборності – це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році – тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік.

Вітаємо з Днем Соборності України! Нехай любов до рідного краю об'єднує нас, допомагає йти до перемоги та процвітання соборної, незалежної, демократичної та могутньої України. Добробуту та миру!