873

В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності й по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття Україною незалежності в 1991 році.

24 серпня 1991 року було проголошено Незалежність Української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка протягом свого існування дуже часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різноманітних держав та утворень.

У 2023 році Україна відзначає 32-й рік незалежності, і вже другий рік поспіль він проходе в умовах повномасштабної війни. За час війни весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми – українці.

Одним із перших кроків до незалежності можна вважати прийняття Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною радою УРСР 16 липня 1990 року.

Декларація хоч і не проголошувала незалежність України, але вона визначала те, що Україна є суверенною національною державою, її суверенітет поширюється на всю територію країни та на всі сфери українського суспільства. Хоч Україна за результатами проголошення декларації про державний суверенітет і залишалася у складі СРСР, цей документ мав дуже велике значення. Його значення полягало насамперед у тому, що він продемонстрував волю українського народу до незалежності, він став поштовхом до запуску процесів, які завершилися 24 серпня 1991 року.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.

Сьогодні, як і багато поколінь тому, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках. На території держави і зараз точаться бойові дії. Гинуть справжні патріоти рідної української землі, гинуть наші воїни і мирні люди. Ми повинні завжди пам’ятати загиблих, і не опустити знамено їхньої боротьби ні перед якими негараздами, адже серед загиблих Героїв, з початку повномасштабного вторгнення рф, знаходяться 50 марганчан.

Шановні Українці!

Щиро вітаємо вас із визначним святом — Днем Незалежності України!

Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини. Від усієї душі зичимо вам і вашій родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

О.М. Алєксєєнко, Голова правління АТ «Марганецький ГЗК».

А.І. Буряк, голова профспілки ПО ПМГУ АТ «Марганецький ГЗК».

А.І. Супрун, Голова ради ветеранів АТ «Марганецький ГЗК».