• 29 ноября 2020

Їм підкорилася примхлива "Чотирнадцять­ п'ятнадцять"

У нічну зміну 25 листопада прохідницька бригада Миколи Миколайовича Медведя достроково виконала річне планове завдання по гірничопрохідницьких роботах в надрах шахти №14/15, пройшовши з початку року 515 погонних метрів гірських вироблень.

Як говорить головний інженер шахти №14/15 Роман Олександрович Лошак, для цього підземного цеху проходка 515 погонних метрів - це показник високого рівня, адже за чотири роки його роботи таких об'ємів не досягала жодна бригада.

- Щомісячно бригаді встановлювався план у розмірі 45 погонних метрів, але вони стабільно проходили по 50 метрів, і це дозволило досягти таких високих результатів. Це гідно і показово для нашої шахти, тому надалі будемо прагне і інші бригади вивести на ці цифри, - говорить Роман Олександрович.

Відмітно, що в цьому цеху бригада Н.Н. Ведмедя вважається новачком, адже вона перейшла сюди з шахти №3/5 тільки в середині 2019 року, і по факту це її перший рік повномасштабної праці в надрах "чотирнадцять ­п'ятнадцять". Перший час, звичайно, йшов період адаптації, бригада на дотик знайомилася з новою для себе шахтою, шукала підхід до вередливих гірничо­геологічних умов. Але вже в 2020 році їй підкорилися важкі гірські вироблення шахти №14/15.

- Умови на цій шахті трохи інші, ніж ми звикли, - говорить бригадир Микола Миколайович Медведь, - адже шахта ця більше, тут абсолютно інша безвихідь, а граніт взагалі для нас був незнайомий, ми ж його раніше ніколи не висаджували в повітря. Тому на початку нам було важко. Хоча не скажу, що потім стало легше, адже на 2020 рік нам встановили найвищий план на шахті, хоча об'єктивних причин, я маю зважаючи на умову, не було. Але річний план ми все-таки ­виконали. Ми звикли завжди виконувати свої планові об'єми.

І справді, навіть під час роботи на шахті №3/5 річний план у бригади Н.Н. Ведмедя був нижчий на 35 погонних метрів. Та і у більшості прохідницьких колективів інших шахт в 2020 році встановлений план на рівні 480 погонних метрів. Так що колектив Миколи Миколайовича ще раз підтвердив, що він - флагман не лише шахт №№ 3/5 і 14/15, але і є однією з кращих прохідницьких бригад Марганецкого Гока.